Pneuservis

Pri prezúvaní motorového vozidla odporúčame Vám navštíviť náš autoservis v ktorom pracuje iba odborne vyškolený personál, ktorý pracuje s kvalitnými zariadeniami nevyhnutným na prezúvanie a vyvažovanie pneumatík.

Vyvažovanie kolies je potrebné pri každej kolízii s prekážkou, jamou alebo obľúbeným obrubníkom,

 

 Pneumatiky aj s diskami vyvažujeme pri každom  sezónnom prezúvaní.

Prečo vykonávame vyvažovanie pravidelne?

Nevyvážené pneumatiky spôsobujú pri určitých rýchlostiach vibrovanie vozidla. To môže viesť k predčasnému, nepravidelnému opotrebovaniu pneumatík, ako aj k zbytočnému opotrebovaniu závesov vášho vozidla. Pri kolízii s prekážkou, jamou alebo obľúbeným obrubníkom, môže prísť k poškodeniu pneumatiky a deformácii disku. Náklady spojené s odstránením problému s riadeným, ktoré sú spôsobené z vibrujúcich kolies sú niekoľkonásobne drahšie ako samotné preváženie kolies.

 Ako zistíte že máte dezén pneumatiky v poriadku? 

Poisťovňa Allianz prišla s jednoduchým spôsobom ako overiť hĺbku drážky pomocou jednoeurovej mince. Jednoeurovku  vložíte medzi lamely na pneumatikách a jednoducho zistíte, či sú ešte vhodné na jazdu. Ak vidieť zlatý okraj mince, tak dezén nemá odborníkmi odporúčané 4mm.

  • Mincu zasuňte do dezénu.
  • Dezén by mal byť minimálne po zlatý okraj mince.
  • Ak zlatý okraj pretŕča, takýto dezén nie je v poriadku

Na Slovensku je povinné mať na osobných autách zimné pneumatiky na oboch nápravách, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu alebo ľadu. Ak to nedodržíte môžete spôsobiť nehodu a ešte aj pokutu.

Prečo pri každej výmene pneumatík meníme ventil?

 Ventil je veľmi dôležitý prvok, ktorý má významnú úlohu pri udržaní predpísaného tlaku v pneumatikách, teda aj ich životnosti a bezpečnosti. Kvôli bezpečnosti by mala byť čiapočka ventilu vo vynikajúcom stave. Pretože ventil pracuje, tak aj starne, a preto ho nevyhnutne treba meniť pri každej novej pneumatike a každom zásahu na pneumatike. Tak ak máte nejaké podozrenie na problémy po kolizii s prekážkou alebo potrebujete sezonne prezutie radi Vás uvítame.

Pneuservis